3 Eylül’de İzmir’de 28. Festivalin kapanışını yapıyor.
Reklam
  • Reklam

3 Eylül'de İzmir'de 28. Festivalin kapanışını yapıyor.

Dünyanın en ünlü çellistlerinden Yo Yo Ma ile topluluğu 15. Avrupa turnesine İzmir'den başlıyor.

28 Ağustos 2014 - 09:47 - Güncelleme: 28 Ağustos 2014 - 10:29
Reklam

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) düzenlediği 28. Uluslararası İzmir Festivali, efsanevi viyolonselist Yo Yo Ma ve “dünya müziğinde yeni bir soluk” olarak tanımlanan projesi “Silk Road Ensemble”'ın 3 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 21.30’da AASSM’de vereceği “Festival Özel Konseri”yle kapanıyor. Yo-Yo Ma ve topluluk bu konserle 15. Yıl Avrupa Turnesine İzmir’den başlıyor.

Antik dönemde Asya ile Avrupa arasında kurulan İpek Yolu ticaret rotası, kıtalar arasında ticareti sürdürürken aynı zamanda kültürlerin, inançların ve fikirlerin karşılıklı etkileşimlerine olanak sağladı. İpek Yolu’nun geçtiği rotalar boyunca kültürel, sanatsal ve entelektüel gelenekleri desteklemek için Yo-Yo Ma’nın 1998’de kurduğu Silk Road Project, dünyanın her yerinden sanatçıları ve dinleyicileri bir araya getirerek dünya kültürlerini birleştirme vizyonunu ilke ediniyor. Kar amacı gütmeyen bir sanat ve eğitim organizasyonu olan Silk Road Project, sanatlar arasında yeniliği ve öğrenmeyi teşvik etme amacını da güdüyor.

2001’den bu yana konserlerinde seslendirdiği Adnan Saygun’un Partitası’na, 15. Kuruluş yıldönümleri nedeniyle Silk Road Topluluğu’yla yayımlanan yeni albümü ‘A Playlist Without Borders’ da yer veren Ma, topluluğuyla birlikte bestecinin adını taşıyan salonda çalacak .

 

Bu haber 3355 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eğlenceli bir Çocuk Müzikali: Çocuk Heykel
Eğlenceli bir Çocuk Müzikali: Çocuk Heykel
Plak gibi bir Şostakoviç icrası
Plak gibi bir Şostakoviç icrası