Eskişehir’in bağrından bir sinema filmi...
Reklam
  • Reklam

Eskişehir’in bağrından bir sinema filmi...

Yapım, yönetim ve oyuncularıyla Eskişehir’e ait olan “Ters Köşe” adlı sinema filmi 12 Ocak Pazartesi günü Eskişehir’de özel bir gösterimde izleyici ile buluşuyor.

11 Ocak 2015 - 15:42 - Güncelleme: 11 Ocak 2015 - 15:48
Reklam

2007 yılında Eskişehir’de sinema sevdalısı bir grup gencin kendi sinema filmlerini yapmak üzere yola çıkmalarının üstünden tam 7 yıl geçti. Yönetmenliğini ve yapımcılığını Murat Nas’ın üstlendiği, senaryosunu Murat Nas ve Ragıp Balcı'nın yazdığı “Ters Köşe” neredeyse sıfır bütçe ile her türlü maddi zorluğa göğüs gerilerek 7 yıl gibi uzun bir sürede tamamlandı.

Kadrosunda Mert Kırlak, Sermet Yeşil, Özcan Varaylı, Devrim Özder Akın, Mustafa Turan, Savaş Özdemir, Murat Danacı gibi oyuncuların bulunduğu film, talihsiz genç bir adamın biyografik hikayesini anlatıyor.

Hakan iyi niyetli, sakar ve talihsiz bir gençtir. Eniştesinin yardımıyla bir kargo şirketinde işe başlar. Hakan’ın ilk kurye teslimat işinde başına gelmeyen kalmaz. Teslimat sırasında bulunduğu mekândaki insanlar anlaşmazlığa düşerler. Çünkü getirdiği çantada cinsel istismar içeren ( çocuk pornosu) filmler vardır. Mekânda silahlar patlar ve cinayet işlenir. Polis zaten bu çeteyi takip etmektedir. Polis baskın yapmadan önce, olayda kullanılan silah Hakan'ın eline tutuşturulur ve silah Hakan'ın elindeyken mekân baskına uğrar. Mahkemede ağız birliği eden çete elemanları tüm olayları Hakan’ın üzerine atar ve kenara çekilirler. Hakan artık 39 yıla mahkûm olmuştur.

Ters Köşe, 12 Ocak 2015 Pazartesi günü saat 19.00’da Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü'nün katkılarıyla Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Sinema Salonunda özel bir gösterimle ilk kez izleyiciye sunulacak. Filmin, yönetmeni, senaristi ve oyuncuları da özel gösterim sırasında sinemaseverlerle buluşacak.

 

Reklam
Bu haber 4180 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salda’yı Mutlaka Görün !!!
Salda’yı Mutlaka Görün !!!
Kim Var İmiş Biz Burada Yoğ İken
Kim Var İmiş Biz Burada Yoğ İken