Üç Soprano ve Üç Tenor’la TED’i coşturdular
Reklam
  • Reklam

Üç Soprano ve Üç Tenor'la TED'i coşturdular

Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş'dan oluşan Üç Soprano ile Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar'dan oluşan Üç Tenor müzikallerden ve türkü düzenlemelerinden oluşan bir program sundular .

21 Aralık 2014 - 21:50
Reklam

Çoğunluğu deneyimli müzisyenlerden oluşan, kemancı Emel Özer'in koordinatörlüğünü yaptığı Orkestra Ankara, 21 Aralık 2014 akşamı TED Ankara Koleji Taşpınar Yerleşkesi'ndeki Spor Salonunda ünlü Üç Soprano ile Üç Tenor'un katılımıyla bir konser verdi.

 

Geliri TED'in tam burslu öğrenciler için oluşturduğu fona aktarılan konserde orkestrayı Alessandro Cedrone yönetirken Başkemancı sandalyesinde Deniz Karakelle Aydın oturuyordu. Orkestra şu müzisyenlerden oluşmuştu: Sibel Başpınar Güçlü, Özge Erdem, Emel Özer, Ceren Türkmenoğlu, Zeynep İlayda Etem (keman), Ercan Gören, Yasemin Gören (viyola), Demet Gökalp, Gökhan Bağcı (viyolonsel), Özgür Uluçınar, Mert Nayan (kontrbas), Mustafa Alpaslan (klarnet), Soner Özer (vurmalı çalgılar).

Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş'dan oluşan Üç Soprano ile Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar'dan oluşan Üç Tenor müzikallerden ve türkü düzenlemelerinden oluşan bir program sundular ve konseri La Traviata operasından Brindisi ile tamamladılar. Üç Tenor'un Atatürk'ün anısına adadığı O Solomio büyük alkış alırken, genel arzu üzerine hep birlikte Kalinka söylendi.

TED yönetiminin “Kış Konseri” diye adlandırmasına karşın, programı, sunumu ve salon süslemeleriyle bu tam bir “Yeni Yıl Konseri”ydi.

 

Bu haber 5032 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eğlenceli bir Çocuk Müzikali: Çocuk Heykel
Eğlenceli bir Çocuk Müzikali: Çocuk Heykel
Plak gibi bir Şostakoviç icrası
Plak gibi bir Şostakoviç icrası