2. Eğirdir Oda Müziği Yarışması Sonuçları
Reklam
  • Reklam

2. Eğirdir Oda Müziği Yarışması Sonuçları

Oda müziğine ilgiyi arttıran yarışma...

Reklam
10 Temmuz 2018 - 00:02 - Güncelleme: 10 Temmuz 2018 - 00:20
Reklam

Genç müzisyenlerin oda müziği toplulukları oluşturmalarını özendirmek, Türkiye’de oda müziğine olan ilgiyi arttırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen 2. Eğirdir Oda Müziği Yarışması Eğirdir Belediyesi'nin sponsorluğunda tamamlandı. 44 yarışmacının katılımıyla düzenlenen yarışma, 13 oda müziği topluluğuna ev sahipliği yaptı. Final gecesine Belediye Başkanı Ömer Şengöl ve çok sayıda müziksever katıldı.

Eğirdir Yeşilada'da bulunan Ayastefanos Kilise'sinde yapılan oda müziği yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verilirken, katılım üst seviyede gerçekleşti. Ödül almaya hak kazananların sahneye çıktığı final gecesinde derece alan toplulukların seslendirdiği eserler ayakta alkışlandı.

İki kategoride düzenlenen yarışmada alınan sonuçlar şöyle:

1. Kategori (20 yaşa kadar):

Birincilik Ödülü: İdil Pulat (Viyolonsel) ve Yağmur Şimşek’in (Piyano) birlikteliği ile oluşan Metis Duo.

İkincilik ödülü: Ayşe Deniz Kaynarsoy (Keman), Aysima Anik (Keman), Pınar Işıkçı (Viyola) ve Ekinsu Polat’ın (Viyolonsel) üyeleri olduğu ALG Quartet,

Üçüncülük ödülü: Boğaç Batu Erol (Klarinet), Berkay Cantürk (Keman), Mert Bozdemir’den (Piyano) oluşan DUOLOG topluluğu ile

Efil Özdemir (Klarinet), Berfin Karagüzel (Viyolonsel), Elif Gülersönmez’in (Piyano) yer aldığı TANDEM Trio arasında paylaştırıldı.

2. Kategori (32 yaşa kadar)

Birincilik ödülü: Eren Kuştan (Kemancı ), Gülce Karagözcük (Keman), Ercan Atasoy (Viyola) ve Beste Başcı’nın (Viyolonsel) oluşturduğu OLTEN Quartet,

İkincilik ödülü: Selin Gürol (Klarinet), Denizcan Eren (Flüt) ve Buğra Yüksel’in (Piyano) kurmuş oldukları Trio DADA ile

Öncü Uçar (Flüt), Arın Nehir Öncan (Obua), Fevzi Onur Ustabaş (Klarinet), Oğuzhan Güner (Fagot) ve Ata Semih Atışeri’nin (Korno) oluşturdukları Ensemble Musica Aura arasında paylaştırıldı. 

Üçüncülük ödülü: Emre Akman (Viyola) ve Emir Kemancı’dan (Viyola) oluşan DuoViola ile Korcan Köstük (Keman), Semih Tercan (Viyola), Yaşar Yasin Köroğlu (Viyolonsel) ve Arkın Akçagül’ün (Piyano) kurmuş olduğu AGORA Quartet arasında paylaştırıldı.

2. Eğirdir Oda Müziği Yarışmasında Jüri Başkanlığını görevini üstlenen Devlet Sanatçısı uluslarası piyanistimiz Gülsin Onay’a ve Jüri Üyeleri olarak görev alan Keman/Viyola Sanatçısı Özcan Ulucan’a, Gitar Sanatçısı Kağan Korad’a, Viyolonsel Sanatçısı Ozan Evrim Tunca’ya ve Flüt Sanatçısı Cem Önertürk’e Belediye Başkanı Ömer Şengöl tarafından şiltleri verildi.


 

Bu haber 5878 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milyarlarca Korona ve Mustafa Ayaz
Milyarlarca Korona ve Mustafa Ayaz
Tevazunun Dört Mevsimi: Ayşegül Sarıca
Tevazunun Dört Mevsimi: Ayşegül Sarıca