Garaj 1112 :İsteyene her yer tiyatro


Tiyatro yapmak isteyene heryer tiyatro…Yeter ki istensin. Ankara’nın yeni tiyatro salonu Garaj 1112, Macunköy’de 50-60 kişilik çok şirin bir tiyatro. Tiyatro Garaj 1112 son yıllarda ilgi çekici oyunlarla Ankaralı seyircinin ilgiyle izlediği bir topluluk. Yeni salonlarının ses ışık sistemleri kadar hemen her şeyini kendileri üstlenip seyirciye hazır hale getirdiklerini biliyoruz.

Tiyatroya gittiğinizde çok sevimli bir kafe sizi karşılıyor, orada çayınızı kahvenizi içip dinlenebilir, sohbet edebilirsiniz. Eğer o adrese gitmekte zorlanabilirim derseniz sizi 19.oo da Küçük Tiyatro’dan kalkan bir servisle alıp tiyatrolarına götürüyorlar.

Garaj 1112 bu yıl Boris Vian’dan Şümürz “İmparatorluk Kuranlar” isimli oyunu oynuyor. Murat Demirbaş’ın yönettiği oyun, Ayberk Erkay’ın çevirisi , Funda Çebi’nin kostüm, Hakan Salınmış’ın dekor tasarımıyla oynanıyor.

Neden korktuklarının ayırdına bile varmadan, nedenini merak etmeden, korkuyu kanıksayan belki de kendileri yaratan ; susan, kaçan, eksilen,yalnızlaşan, yoksunlaşan insanı anlatıyor Vian, Şümürz’da. Topluluk oyunu, oyunun gereksindiği üslupla en önemlisi üslup birliğiyle başarıyla oynuyor. Oyuncular Hakan Salınmış, Aylin Saraç, Elif Gizem Aykul , Altan Alkan, Tufan Afşar, Burçin Tosunbaş.

Oyun görülmeli, Tiyatro Garaj 1112 izlenmeli…