8 Mayıs’ta Avrupa Caz Orkestrası ve Fuarı ücretsiz...
Reklam
  • Reklam

8 Mayıs'ta Avrupa Caz Orkestrası ve Fuarı ücretsiz...

Avrupa Fuarı ve Avrupa’nın en büyük caz orkestrası 8 Mayıs Perşembe günü Ankaralılarla buluşuyor.

02 Mayıs 2014 - 21:02

Avrupa Fuarı ve Avrupa’nın en büyük caz orkestrası 8 Mayıs Perşembe günü Ankaralılarla buluşuyor.

Avrupa fuarı sürprizlerle, hediyelerle dolu. Avrupa Birliği üyeleri ülkelerini tanıtacak, Ankaralıların turizmden eğitime kadar her konuda sorularını cevaplayacak. Avrupa Birliği Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulusal Ajans , Avrupa Birliği destekli projeler çalışmalarını Ankaralılarla paylaşacak. AB ülkeleri özgün mutfaklarından örnekleri Ankaralılara ikram edecek.

ATO Congresium’da düzenlenecek fuarda Üç çifte Avrupa seyahati fırsatı Ankaralıları bekliyor. Fuar ziyaretçilerinden üç kişi çekilişle istediği zaman kullanabileceği 2 kişilik Avrupa seyahati çeki kazanacak. Fuarda 100 Ankaralı’yı ünlü kitapevlerinden 50’şer liralık hediye çekleri bekliyor.

Avrupa Fuarı Ankaralı çocuklar için de özel hediyeler hazırladı. Sürpriz etkinliklerle karşılaşacak çocuklar, çizgi kahraman Lokum’un kitaplarına ulaşacak.

Avrupa’nın En büyük Caz Orkestrası Ankaralılarla buluşuyor… Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 8 Mayıs Perşembe günü, fuarın hemen ardından saat 19.00’da tüm Ankaralı müzikseverleri  Avrupa Caz Orkestrası'nın konserine davet ediyor. En büyük uluslararası caz grubu ünvanını taşıyan Avrupa Caz Orkestrası Avrupa birliği üyesi 13 ülkeden 23 sanatçıdan oluşuyor. ATO Congresium’da yapılacak konserde orkestrayı İsveçli kadın şef  Ann-Sofi Söderqvist yönetecek.

AVRUPA CAZ ORKESTRASI – SWINGING EUROPE

Danimarkalı Swinging Europe organizasyonu 1998’den beri Avrupa Caz Orkestrası ile her yıl turneye çıkıyor. 2005 yılında, Avrupa Yayın Birliği (EBU) bünyesindeki caz yapımcıları ağı da projeye katıldı. EBU caz yapımcıları her yıl farklı bir şef, besteciler ve müzisyenlerle üç haftalık konser turneleri için bir araya geliyor.

Grup 1998’de kurulmasından bu yana farklı Avrupa ülkelerinden 300 müzisyenle Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ve Asya’da 200’den fazla konser düzenledi.

Swinging Europe’ projesi Avrupa’nın en yetenekli bestecilerini bir araya getirerek Avrupa caz mirasının çeşitliliğini ortaya çıkarmayı ve bu geleneklere yeni bir hayat vermeyi amaçlıyor. Orkestra her yıl yeni müzisyenlerle AB ülkelerinde konserler veriyor.

Orkestranın şefi, aynı zamanda besteci olan İsveçli Ann-Sofi Söderqvist, bugüne dek caz, senfoni, koro ve tiyatro besteleriyle çeşitli gruplarla çalıştı. Söderqvist, 2013’te Avrupa Caz Orkestrası için beste yapmaya başladı. Orkestranın ilk kadın bestecisi olan Söderqvist ayrıca turnelerde orkestra şefliği görevini de üstleniyor

http://www.avrupa.info.tr/

 

Bu haber 4249 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAFDAĞININ ARDINDAN BİR BEY OĞLU /26
KAFDAĞININ ARDINDAN BİR BEY OĞLU /26
M. ÇOBANOĞLU'NUN AŞIK OLMA SÜRECİNDE GÖRÜLEN  ŞAMANİZM İZLERİ
M. ÇOBANOĞLU'NUN AŞIK OLMA SÜRECİNDE GÖRÜLEN ŞAMANİZM...