Adana konserlerinde ne var, ne yok?
Reklam
  • Reklam

Adana konserlerinde ne var, ne yok?

ÇDSO, küçük salonunda haftada iki konserle talebi karşılamaya çalışıyor..

Reklam
08 Ekim 2019 - 11:56 - Güncelleme: 08 Ekim 2019 - 12:10
Reklam

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda sürdüreceği 2019-20 Sezonunu iki gün üstüste tamamen dolu iki konserle, İdil Biret solistliğinde ve Yalçın Adıgüzel şefliğinde açtı. ÇDSO ikinci hafta konserlerini 10-11 Ekimde “Osmanlı'dan Viyana'ya” temasıyla orkestranın daimi şefi Orhan Şallıel yönetiminde verecek.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 2019-2020

Sanat Sezonu sonuna kadar vereceği konserlerin programı şöyle:

OSMANLI’DAN VİYANA’YA”

Tarih: 10-11 Ekim 2019 Saat: 20:00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orhan ŞALLIEL

Program:

Osmanlı ve Avusturyalı Saray bestecilerinin Eserlerinden Seçmeler

======

SAY & HAREM”

17-18 Ekim 2019 Saat: 20:00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Rumon GAMBA

Solist: Berfin AKSU “Keman” Aykut KÖSELERLİ “Perkisyon”

Program:

Fazıl Say / Harem’de 1001 Gece Keman Konçertosu

A. Dvorák / Senfoni No.7

====

GİTAR GECESİ”

24-25 Ekim 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Dağhan DOĞU

Solist: Sinan KURŞUN “Gitar” İlyun BÜRKEV “Piyano”

Program:

W. A. Mozart / Piyano Konçertosu No.1 (1. Bölüm)

J. Rodrigo / Aranjuez Gitar Konçertosu

W. A. Mozart / Senfoni No.40

======

CUMHURİYET BAYRAMI KONSERİ”

31 Ekim - 1 Kasım 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Eray İNAL

Solist: Hüseyin TURAN “Vokal”, Nilgün KIZILCI “Vokal”, Candeniz EROĞLU “Bağlama”,

Burak ÇAKIR “Perküyon”, Murat KIZILCI “Perküsyon”, Mehmet ÜRÜN “Kaval”

Özgün ARIN “Bas Gitar”, Muzaffer YOLUK “Klavye”, Hüseyin YALÇIN “K.Kemane”

 

Program:

Senfoni ile Türküler

Orkestrasyon: Eray İnal

======

ATATÜRK ’Ü ANMA KONSERİ”

7-8 Kasım 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Kıvanç TEPE

Solist: Şahan GÜRKAN “Bariton”, Leyla Ceren KOÇ “Soprano”, İnan EKİN “Anlatıcı”

Eda BİNGÖL GÜRKAN “Soprano”, Cennet TÜRKER “Anlatıcı”, Ercan IRMAK “Ney”

Onur ERMEZ “Piyano”, Ayşe Ceylan “Anlatıcı”, Samet BÜLBÜL Anlatıcı”

Program:

Fahir Atakoğlu / Sarı Zeybek ( Orkestrasyon Kıvanç TEPE)

======

MUSSORGSKY , MOZART & ÇAYKOVSKİ”

14-15 Kasım 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Igor VERBITSKY

Solist: Marta LELEK “Keman”

Program:

M. Mussorgsky / Khovanshchına (Moskova Nehrinden Aşağıya)

W. A. Mozart / Keman Konçertosu No.3

P. I. Çaykovski / Senfoni No.3

======

HACI SABANCIYI ANMA KONSERİ”

28-29 Kasım 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Cem-i Can DELİORMAN

Solist: Gülsin Onay “Piyano” (Devlet Sanatçısı)

Program:

L. V. Beethoven / Piyano Konçertosu No.4

R. Schumann / Senfoni No.4

======

KEMANÇA & KEMENÇE”

5-6 Aralık 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Hasan Niyazi TURA

Solist: Imamyar HASANOV “Kamança”, Hatice DOĞAN SEVİNÇ “Kemençe”

Program:

S. Aleskerov / Kamança Konçertosu

Ulvi Cemal Erkin / Köçekçe

Ferit Tüzün / Esintiler

Cemal Reşit Rey / Türkiye’m Senfonik Şiiri

Hasan Niyazi Tura / Kemençe Konçertosu

======

REQUEM”

12-13 Aralık 2019 Saat: 20.00

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Rengim GÖKMEN

Solist:

Can ÇAMUR “Piyano”, Nurdan KÜÇÜKEKMEKÇİ “Soprano”, Arda AKTAR “Tenor”

Koro: Ankara Devlet Çoksesli Korosu

Koro Şefi: Burak Onur Erdem

Program:

F. Mendelssohn / Piyano Konçertosu No.2

G. Faure / Requem

======

İSMET İNÖNÜ’YÜ ANMA KONSERİ”

19-20 Aralık 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Antonio PIROLLI

Solist: YUNUS EMRE NEFESLİ 5’LİSİ

Ebru ERTEK “Flüt”, Serkan ALTINOK “Obua”, Mertol MUTLU “Klarinet”, Orçun ENSOY “Fagot”

Barış BAYER “Korno”

Program:

G. Verdi / Nabucco Uvertürü

P. S. V. Lindpainter / Senfoni Konçertant

P. I. Çaykovski / Senfoni No.4

======

YENİ YIL KONSERİ”

26-27 Aralık 2019 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Nesrin BAYRAMOĞULLARI

Solist: Maya AZUCENA “Vokal”, Oya ERKAYA AYMAN “Bas Gitar”, Enis Serkan AYMAN “Davul”

Vecihi AKIN “Trompet”, Alper Selçuk İMREN “Klavye”, Can ERCAN “Gitar”, Reyhan YALHİ “Bek Vokal”

Program:

Yeni Yıl Konseri Özel Programı

======

BEETHOVEN’İN 250. DOĞUM YILDÖNÜMÜ KONSERİ”

:9-10 Ocak 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orhan ŞALLIEL

Solist: Yiğit KARATAŞ “Keman”

Program:

L. V. Beethoven / Keman Konçertosu

L. V. Beethoven/ Senfoni No.5

======

UĞUR MUMCU’NUN 27. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜ KONSERİ”

16-17 Ocak 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Rengim GÖKMEN

Solist: Deniz TOYGÜR “Keman”, Özge ÖZERBEK “Keman”, Yağmur TEKİN “Viyola”,

Yusuf ÇELİK “Viyolonsel”, Selva ERDENER “Soprano”, Tuğba MANKAL “Soprano”

Görkem E. YILDIRIM “Soprano”, Emre AKKUŞ “Tenor”, Cem SEVGİ “Trompet”

Koro: Mersin Devlet Opera Korosu

Koro Şefi: Anıl AYDIN

Program:

L.Sphor / Kuartet Konçerto

H.Uçarsu / Sakıncalı Piyade

T.Erdener / Uğur Mumcu Kantatı

======

NEFESLİ ÇALGILAR KONSERİ”

23-24 Ocak 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orhun ORHON

Solist: Ayşin Pelin KİREMİTÇİ “obua”

Program:

Nefesli Çalgılar Repertuarından Seçmeler

======

YAYLI ÇALGILAR KONSERİ”

6-7 Şubat 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şolist: Ebru TAMER “Keman”, Emre TAMER “Keman”

Program:

Barok Dönem Yaylı Çalgılar Repertuarından Seçmeler

======

SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ”

13-14 Şubat 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Dağhan DOĞU

Solist: Selva ERDENER “Vokal”, Burak ÇAKIR “Perküsyon”, Ahmet BARAN “Kanun”

Program:

Turgay Erdener / Turkuaz Şarkılar

======

GENÇ YETENEKLER KONSERİ”

20-21 Şubat 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: İbrahim YAZICI

Solist: Elvin HOXA “Keman”, Jamal ALIYEV “Viyolonsel”

Program:

J.Brahms / İkili Konçerto

L.V.Beethoven / Senfoni No.4

======

OPERA GECESİ”

27-28 Şubat 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Lorenzo CASTIROITA SKANDERBEG

Solist: Burçin ÇİLİNGİR SAVIGNE “Soprano” , Asude KARAYAVUZ “Mezzo”

Claire COOLEN “Soprano”, Olivia EONG “Soprano”

Program:

Opera Aryaları ve Uvertürlerinden Seçmeler

======

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ”

5-6 Mart 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Nathalia PONOMARCHUK

Solist: Merve KOCABEYLER “Arp”, Ülker TÜMER “Viyolonsel”

Program:

C.Reinceke / Arp Konçertosu

R.Schumann / Viyolonsel Konçertosu

W.A.Mozart / Don GivanniOperası Uvertürü

O.Respighi / Antik Aryalar ve Danslar Süit No.1

======

ÇUKUROVA SANAT GÜNLERİ”

12-13 Mart 2020

Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Yalçın ADIGÜZEL

Solist: Deniz İSPİR “Keman”

Program:

J.Brahms / Keman Konçertosu

A.Dvorak / Senfoni No.8

======

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANMA KONSERİ”

19-20 Mart 2020 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orhan ŞALLIEL (Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası)

Program:

Orhan Şallıel / Cepheden Mektuplar

======

ÇDSO ŞEFLİK YARIŞMASI KONSERİ”

26-27 Mart 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Program:

Yarışma Sonucuna Göre Belli Olacaktır

======

YEŞİLÇAM FİLM MÜZİKLERİ KONSERİ”

9-10 Nisan 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Burak TÜZÜN

Solist: Cahit BERKAY “Gitar”, Yusuf YALÇIN “Keman”, Ulaş BAŞKAYA “Bas Gitar”, Serkan SERPEN “Gitar”

Tsvetelina TUNTEVA “Piyano”, İlkan ŞAHİN “Davul”, Sevinç GEDİKTAŞ “Anlatıcı”

Deniz KAHYA “Anlatıcı”, Burak Avni KÜÇÜK “Anlatıcı”

Program:

Cahit Berkay / Yeşilçam Film Müziklerinden Seçmeler

Orkestrasyon: Yusuf Yalçın

======

KUĞU GÖLÜ”

16-17 Nisan 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Antonio PIROLLI

Solist: Tobias FELDMANN “Keman”

Program:

N.Paganini / Keman Konçertosu No.1

P. I. Çaykovski / Kuğu Gölü Bale Süiti

======

ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KONSERİ”

23-24 Nisan 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orçun ORÇUNSEL

Solist: Tuna TÜNEY “Piyano”, Tuna BİLGİN “Piyano”, Çağla Çisem GÜRSOY “Piyano”

Koro: Çukurova Filarmoni Derneği Çok Sesli Çocuk Korosu

Program:

Çocuk Korosu Şarkılarından Seçmeler

:======

EMEK VE DAYANIŞMA KONSERİ”

30 Nisan-1 Mayıs 2020 Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Kutay MAKTAY

Solist: CSO CELLO KUARTET, İbrahim AYDOĞDU “Viyolonsel”, Onur ŞENER “Viyolonsel”

Yiğit TAN “Viyolonsel”. Yaz IRMAK “Viyolonsel”

ANADOLU NEFESİ, Balkar TAMUÇAY “Trompet”, Doruk GÖNENTÜRK “Trompet”

Volkan COŞAR “Trompet”, Cem AKÇORA “Korno”, Barış BAYER “Korno”, Ekin ETİ “Trombon”

Gürel ÜNVER “Trombon”, Gurur KARADAĞ “Tuba”, Erhan SEÇKİN “Davul”,

Ahmet Gökhan COŞKUN “Bağlama”, Yasin VURAL “Synthısaızer”

Program:

T.Erdener / Teo

Ekin Eti / Aşık Veysel İnsanlık Davası

Turgay Erdener / Cebeci Monologları

======

BAHAR KONSERİ”

“SCHUMANN, MOZART & HAYDN”

7-8 Mayıs 2020

Saat: 20.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Murat Cem ORHAN

Solist: Artunç ÇORUH “Korno”, Serdar BAKIREZEN “Korno”, Yunus ÇAYIR “Korno”,

Volkan KARTAL “Korno”

Program:

R.Schumann / Konzertstück

J.Haydn / Senfoni No.49

W.A.Mozart /Saraydan Kız Kaçırma Operası Uvertürü

======

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK & SPOR BAYRAMI KONSERİ”

14-15 Mayıs 2020 Saat: 21.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Program Daha Sonra Açıklanacaktır

======

RAMAZAN AYI ÖZEL KONSERİ”

21-22 Mayıs 2020 Saat: 21.00

Yer: Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu

Şef: Orhan ŞALLIEL

Solist: Daha Sonra Belirlenecek

Program:

Senfoni İle İlahiler

Orkestrasyon: Yusuf Yalçın

Reklam
Bu haber 684 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölgelerinden Doğan Kadınlar
Gölgelerinden Doğan Kadınlar
İstanbul Resitallerinde Rahmaninov Kraliçesi
İstanbul Resitallerinde Rahmaninov Kraliçesi