Yer : AYA İRİNİ Saat : 20:00
Şef : EWA STRUSİNSKA Solist : GÜLSİN ONAY (PİYANO), Solist : VERİKO TCHUMBURİDZE (KEMAN)
FREDERİC CHOPİN: POLONAİSE OP.40 N1
HENRYK WİENİAWSKİ : KEMAN KONÇERTOSU N2
FREDERİC CHOPİN : PİYANO KONÇERTOSU N2 FA MİNÖR, OP.21
19 EKİM 2018
Yer : FULYA SANAT MERKEZİ Saat : 20:00
Şef : THOMAS RÖSNER, Solist : IGOR PİKAYZEN (KEMAN)
DMİTRİ SHOSTAKOVİCH: 1 NUMARALI KEMAN KONÇERTOSU OP.99
ANTON BRUCKNER : SENFONİ NO.6
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : CAN OKAN, Solist : RUŞEN GÜNEŞ (VİYOLA) Koro : İSTANBUL SENFONİ KOROSU
Koro ŞefLERİi : GÖKÇEN KORAY, SEVAL IRMAK
FERİT TÜZÜN: SÖYLEŞİ
FRANZ ANTON HOFFMEİSTER : RE MAJÖR VİOLA KONÇERTOSU
HASAN UÇARSU : KUVAYİ MİLLİYE DESTANININDAN ARHAVİLİ İSMAİL'İN ÖYKÜSÜ - KORO VE ORKESTRA İÇİN (1990
2 KASIM 2018
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : MİLAN TURKOVİC Solist : MATTHİAS BARTOLOMEY (VİYOLONSEL)
MOZART: DİVERTİMENTO KV138 FA MAJÖR
J.HAYDN : ÇELLO KONÇERTO DO MAJÖR
W.A.MOZART : PRAG SENFONİ NO.38 RE MAJÖR K.504
9 KASIM 2018 / ATATÜRK'Ü ANMA KONSERİ
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : RAOUL GRÜNEİS Koro : DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU (Şef: BURAK ONUR ERDEM)
WOLFGANG AMADEUS MOZART: REQUİEM RE MİNÖR K.626
16 KASIM 2018
Yer : CKM, Saat : 20:00
Şef : ANTONIO PIROLLI
Solist : DOMENİCO NORDIO (KEMAN)
A.A.SAYGUN: KEMAN KONÇERTOSU
ANTON BRUCKNER : NO.4 Mİ BEMOL MAJÖR
23 KASIM 2018 / ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONSERİ
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : LİOR SHAMBADAL Solist : PELİN HALKACI AKIN (KEMAN)
EDUARD LALO : İSPANYOL SENFONİSİ OP.21
OTTORİNO RESPİGHİ : FONTANE Dİ ROMA
OTTORİNO RESPİGHİ : PİNİ Dİ ROMA
7 ARALIK 2018
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : DAĞHAN DOĞU Solist : FERHAT CAN BÜYÜK (PİYANO)
LUDWİG VAN BEETHOVEN: PİYANO KONÇERTOSU NO.3 OP.37
LUDWİG VAN BEETHOVEN : SENFONİ NO 3 EROICA Mİ BEMOL MAJÖR OP.55
14 ARALIK 2018
Yer : EMEK GRAND PERA Saat : 20:00
Şef : ANTONIO PIROLLI Solist : KNUT WEBER (VİYOLONSEL)
EDWARD ELGAR: VİOLONSEL KONÇERTOSU
CHARLES GOUNOD : PETİTE SENFONİ
EDWARD GREİG : HOLBERG SUİT
11 OCAK 2019
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : JAKOPO SİPARİ Solist : HYUNAH PARK (VİYOLONSEL)
ANTONİN DVORAK : ÇELLO KONÇERTOSU Sİ BEMOL MİNÖR OP.104
SERGEY RACHMANİNOFF : SENFONİ NO.2 OP.27
18 OCAK 2019
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : ALFANSO SCARANO Solist : TATJANA MASURENKO (VİYOLA)
CAMİLLE SAİNT-SAENS: DANSE MABABREWİLLİAM WALTON : VİYOLA KONÇERTOSU
RİMSKY-KORSAKOV : ŞEHRAZAT SENFONİK SUİT OP.35
25 OCAK 2019
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : JOSEF SUILEN Solist : HANDE ÖZYÜREK (KEMAN)
GLİNKA: RUSLAN VE LUDMİLLA
OĞUZHAN BALCI : KEMAN KONÇERTOSU
LUDWİG VAN BEETHOVEN : SENFONİ NO.5 OP.67
1 ŞUBAT 2019
Yer : FULYA SANAT MERKEZİ Saat : 20:00
Şef : LİOR SHAMBADAL Solist : GİLAD KARNİ
DMİTRİ SHOSTAKOVİCH: VİYOLA SONATI OP.147
LUDWİG VAN BEETHOVEN : SENFONİ NO.6 FA MAJÖR OP.68
8 ŞUBAT 2019
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : TOSHIYUKI SHIMADA Solist : ÖNDER BALOĞLU (KEMAN)
JUAN CRİSOSTOMO de ARRIAGA: LOS ESCLAVOS FELİCES UVERTURU
FAZIL SAY : KEMAN KONÇERTOSU / HAREMDE 1001 GECE
CHARLES GOUNOD : SENFONİ NO.1 RE MAJÖR
15 ŞUBAT 2019 / SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : CARLO RIZZARI Solist : İSTANBUL 12 ORKESTRASI
İSTANBUL 12 ORKESTRASI İLE EN GÜZEL AŞK ŞARKILARI:
HECTOR BERLİOZ : ROMEO ET JULİETTE SENFONİSİNİN İKİNCİ BÖLÜMÜ
LEONARD BERNSTEIN : BATI YAKASI HİKAYESİNDEN SENFONİK DANSLAR
22 ŞUBAT 2019
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : ENDER SAKPINAR Solist : JONGLUN LEE (KEMAN)
LUDWİG VAN BEETHOVEN: KEMAN KONÇERTOSU OP.61
FELİX MENDELSSOHN : İSKOÇ SENFONİ NO.3 OP.56
1 -2 MART 2019 / ODRKESTRA SOLİSTLERİ HAFTASI
Yer : CKM Saat : 20:00 ( 2 MART KARTAL'DA)
Şef : MURAT CEM ORHAN
Solistler : MURAT BERK (VİOLONSEL), Solist : EVRİM GÜVEMLİ (KLARNET)
RECEP FIÇIYAPAN (FLÜT), Solist : ASLI ERŞEN (TROMBON)
FELİX MENDELSSOHN: FİNGAL MAĞARASI UVERTÜRÜ
FRANZ DANZİ : FLÜT VE KLARNET İÇİN SENFONİ KONÇERTANT OP.41
ROBERT SCHUMANN : GENOVEVA UVERTÜRÜ KOL NİDREİ OP.47
MAX BRUCH : KOL NİDREİ OP.47
FERDİNAND DAVİD : TROMBON KONÇERTOSU
8 MART 2019 / DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KONSERİ
Yer : FULYA SANAT MERKEZİ Saat : 20:00
Şef ve Solist: : PATRICK GALLOIS (FLÜT) Solist : MUHİDDİN DÜRRÜOĞLU (PİYANO)
WOLFGANG AMADEUS MOZART: FLÜT VE ORKESTRA İÇİN RONDO RE MAJÖR K.184WOLFGANG AMADEUS MOZART : FLÜT VE ORKESTRA İÇİN ANDANTE DO MAJÖR K.315
FRANZ LİSZT : 1 NUMARALI PİYANO KONÇERTOSU Mİ BEMOL MAJÖR
JOHANNES BRAHMS : SENFONİ NO.2 RE MAJÖR OP.73
15-16 MART 2019 / ÇANAKKALE HAFTASI
Yer : CRR Saat : 20:00 / 16 MART İZMİT)
Şef : MASSIMILIANO CALDI Solist : POYRAZ BALTACIGİL (VİYOLONSEL)
DMİTRİ SHOSTAKOVİCH: VİOLONSEL KONÇERTOSU NO.1 Mİ BEMOL MAJÖR OP.107
HASAN UÇARSU : ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ'NE 'YİNE BİR ŞEY YAPABİLDİM DİYEMEM HATIRANA'
GİOACHİNO ROSSİNİ : GUİLLAUME TELL
GİUSEPPE VERDİ : VESPRİ SİCİLİANİ
22 MART 2019
Yer : FULYA SANAT MERKEZİ Saat : 20:00
Şef : THEODORE KUCHAR Solist : ANTONIO POMPA - BALDI (PİYANO)
ULVİ CEMAL ERKİN: PİYANO KONÇERTOSU
ULVİ CEMAL ERKİN : 1. SENFONİ
29 MART 2019
Yer : EMEK GRAND PERA Saat : 20:00
Şef : TASSOS SİMEONİDİS
Solist : İSTANBUL FİLARMONİ DERNEĞİ FARUK ERENGÜL PİANO YARIŞMASI BİRİNCİSİ
YARIŞMANIN SONUCUNA GÖRE SOLİST ÇALACAĞI ESERİ DAHA SONRA DUYURACAKTIR:
FELİX MENDELSSOHN : SENFONİ NO.5 'REFORMATİON'
5 NİSAN 2019
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : HAKAN ŞENSOY Solist : ANTONIO Dİ CHRİSTOFANO (PİYANO)
MODEST MUSSORGSKY: NİGHT ON BALD MOUNTAİN
DMİTRİ SCHOSTAKOVİCH : 2 NUMARALI FA MAJÖR PİYANO KONÇERTOSU OP.102
İGOR STRAVİNSKY : PETRUSCHKA (1947)
12 NİSAN 2019 / BAHAR KONSERİ
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : ENDER SAKPINAR Solist : DİLARA SAKPINAR VE GRUBU
LARA DI LARA : "HAZİNELER İÇİNDESİN"
TOLGA TAVİŞ : ORKESRA İÇİN DÜZENLEMELER
19 NİSAN 2019 / ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : HOWARD GRIFFITHS Solist : TİLBE SARAN (ANLATICI)
HOWARD GRIFFITHS: THE FLYİNG ORCHESTRA
26 NİSAN 2019
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : NIKOS HALIASSAS Solistler : MERVE KOCABEYLER (ARP), OLGU KIZILAY (KEMAN)
CHRİSTOS PAPAGEORGİU: KEMAN KONÇERTOSU
CLAUDE DEBUSSY : DANSES SACREE ET PROFANE
GEORGES BİZET : SÜİT L'ARLESİENNE NUMARA 1 & 2
3 MAYIS 2019
Yer : CRR Saat : 20:00
Şef : MICHAL NESTEROWICZ Solist : SOYOUNG YOON (KEMAN)
JOHANNES BRAHMS: KEMAN KONÇERTOSU RE MAJÖR OP.77
VAUGHAN WİLLİAMS : SENFONİ NO.5 RE MAJÖR
10 MAYIS 2019
Yer : FULYA SANAT MERKEZİ Saat : 20:00
Şef : RAOUL GRÜNEİS Solist : CAVİT KARAKOÇ (FAGOT), ASUDE KARAYAVUZ ( MEZZO SOPRANO)
DEVLET ÇOK SESLİ KOROSU Koro Şefi : BURAK ONUR ERDEM
WEBER: OP.75 FA MAJÖR FAGOT KONÇERTOSU
JOHANN SEBASTİANBACH : MATHEUS PASSİON
17 MAYIS 2019 / GENÇ YETENEK SOLİSTLER
Yer : CKM Saat : 20:00
Şef : HASAN NİYAZİ TURA Solist : Seçilecek genç yetenekler
Konçertolar solist seçimiyle birlikte belirlenecektir.
LUDWİG VAN BEETHOVEN : LEONORE UVERTÜR N3
24 MAYIS 2019 / KAPANIŞ KONSERİ
Yer : ARKEOLOJİ MÜZESİ Saat : 20:00
Şef : ALEXANDER RAHBARI Solistler : BURAK BİLGİLİ (BAS BARİTON), ANNA PROSHKA (SOPRANO)
LEO DELİBES : LAKME - UVERTÜR
LEO DELİBES : LAKME - DELIBES “Ou va la jeune Hindoue?”
GEORGES BIZET : CARMEN Escamillio Aria "Votre toast"
GİOACHİNO ROSSİNİ : IL TURCO İN İTALİA - " Bella in İtalia" Fiorella & Selim Düet
GAETANO DONİZETTİ : L'ELİSİR D'AMORE - "Quanto Amore" Adina & Dulcamara Düet
CAMİLLE SAİNT-SAENS : THE BACCHANALE
MAURİCE RAVEL : BOLERO