Remzi Buharalı ESKV Genel Müdürü
Reklam
  • Reklam

Remzi Buharalı ESKV Genel Müdürü

Emek Sineması Performans Sanatları Merkezi oluyor. İlgili vakfın genel müdürlüğüne DOB eski genel müdürlerinden trombon sanatçısı Remzi Buharalı getirildi.

Remzi Buharalı ESKV Genel Müdürü
15 Ağustos 2014 - 12:32 - Güncelleme: 17 Ağustos 2014 - 11:17
Reklam

Mersin ve Side festivallerinin genel sanat yönetmenliği görevlerini sürdüren, eski DOB Genel Müdürü trombon sanatçısı Remzi Buharalı, yıkılması ve yeniden inşa edilmesi sürecinde büyük tartışmaların yaşandığı Beyoğlu’ndaki Emek Sineması’nı işletmek için yeni kurulan Emek Sanat ve Kültür ve Vakfı’nın (ESKV) Genel Müdürlüğüne getirildi.

Buharalı Andante'ye yaptığı açıklamada, Emek Sineması’nın geleceğine dair bilgi verdi. Tarihi Serkildoryan binasının restorasyonu kapsamında ortaya çıkacak kompleksin dördüncü katına taşınmasına karar verilen Emek Sineması 2015 yılı Nisan ayından itibaren 675 koltuklu bir performans sanatları merkezine dönüştürülüyor. Film gösterimlerine devam edilecek olan Emek Sineması dahil olmak üzere, kompleksteki 11 sinema salonundaki tüm etkinliklerden elde edilecek gelir ESKV’ye devredilecek. Buharalı, söküm sırasında basın ve kamuoyunda büyük hassasiyet konusu olan tarihi sinema salonunun tüm orijinal süslemelerinin olduğu gibi korunduğunu ve sanatsal performanslar için gerekli olan akustik düzenlemelerin titizlikle hayata geçirilmekte olduğunu bildirdi.

Bu haber 12533 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Müziğin Kanatlarında Bir Yaşam
Müziğin Kanatlarında Bir Yaşam
Nöroestetiğe ve Nörosanata Giriş
Nöroestetiğe ve Nörosanata Giriş