Beğeni oranı yüzde 99.2
  • Reklam

Beğeni oranı yüzde 99.2

İki ayda portalimizin kullanıcı sayısı dörtbini aştı, beğeni oranı yüzde 99.2 oldu...

Reklam
29 Haziran 2014 - 17:22 - Güncelleme: 18 Ocak 2017 - 15:38
Reklam

 

 

Evdeki hesabın çarşıya uymadığı sözü, belki de yaşamımızda sıkça anımsamak zorunda kaldığımız bir halk deyişi. Bizim www.sanattanyansimalar.com portalimizde de böyle oldu!

“Editör”den başlıklı yazıları her hafta yazıp siz okurlarımızla sohbet etmeyi planlamıştım, ama olmadı! 1 Mayıs 2014 'te yayına aldığımız portal, birdenbire öyle bir ivme kazandı ki, “Editör” yazılarını hep öteleyip durmak zorunda kaldım!

1 Mayıs'tan bu yana, iki ay içinde ne oldu, şöyle bir göz atalım:

Google istatistikleri portalimizin kullanıcı sayısının 4000'i aştığını, 5000'den fazla oturum açıldığını ve görüntülenen sayfa sayısının 9000'e yaklaştığını belirlemiş durumda. İşin uzmanları iki ay gibi bir süre içinde ulaşılan izleyici sayısının ve portalin izlenme oranının başarılı olduğunu söylüyorlar.

Kullanıcılara açtığımız anketin sonuçları da genel olarak portalin beğeni kazandığını gösteriyor:

Çok beğendim % 38.6, Çok iyi % 24.7, İyi % 26.9. Kalanı da portali kötü ve çok kötü bulanlar! Toplamda portale değişik derecelerle beğeni oranı % 99.2. Bu da bizi yüreklendiren, sezon başında daha zengin bir içerikle izleyici karşısına çıkabilmek için güç veren bir oran.

Yazar sayımız, ben dahil 18'e ulaştı. İçlerinde sağlık ya da esas işlerinin yoğunluğu gibi nedenlerle nicel olarak az sayıda yazıda kalanlar bulunsa da, genellikle yazarlarımızın da portali benimsemiş olduklarını, belli bir disiplin içinde yeni yazılarını yolladıklarını görüyoruz.

Okunma sayılarına göz attığımızda, en fazla ilgi gören konu TÜSAK, en çok ilgi gören sanatçılar ise Fazıl Say ile İdil Biret olarak karşımıza çıkıyor. Demek ki, okurumuzun değişik dallardan sanatçı ve sanatseverler olduğunu dikkate aldığımızda, genel yönelim portalimize de yansımış durumda.

İçerik zenginleştirme çalışmalarımız, Foto Galeri ve Video Galeri bölümlerimize yansımaya başladı. Ayrıca Söyleşi bölümümüzle CD Tanıtım ve Kitap Tanıtım bölümlerimizin yaz ayları içinde daha da zenginleştiğini göreceksiniz. CD ve kitap yayıncılarına da, incelenip tanıtılmak, eleştirilmek üzere değişik sanat dallarında yeni yayınlarını bize göndermek düşüyor.

Siz okurlarımızdan da, www.sanattanyansimalar.com un tanıtımına katkıda bulunmanızı, haber, köşe yazısı ve beğendiğiniz diğer ögeleri kendi listelerinizle paylaşmanızı ve sosyal medya üzerinden bildirim gelmeden de portali günlük olarak ziyareti ihmal etmemenizi diliyoruz.

Esenlik dileklerimizle...

Şefik Kahramankaptan

Editör

ÇAĞSAV Y.K. Başkanı

 

 

 

 

Bu haber 6205 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CRR Genç Oda Orkestrası
CRR Genç Oda Orkestrası
Uzun Aradan Sonra İlk Kez AKM'de Konser
Uzun Aradan Sonra İlk Kez AKM'de Konser