Onur Ödülü Muhterem Nur’a
Reklam
  • Reklam

Onur Ödülü Muhterem Nur'a

Türkiye’de bir ilk olarak 1998’de Ankara’da başlatılan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl 17. yaşını kutluyor.

Reklam
08 Mayıs 2014 - 12:14
Reklam

Türkiye’de bir ilk olarak 1998’de Ankara’da başlatılan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl 17. yaşını kutluyor. 8-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin ödülleri belli oldu. 

Sinemaya oyuncu olarak emek vermiş kadınlara sunulan “Uçan Süpürge Onur Ödülü’nün bu seneki sahibi, sinemamızda bir döneme damgasını vurmuş usta oyuncu Muhterem Nur olacak.

Sinemada kadınların kameranın önünde ve arkasındaki emeğini görünür kılmayı amaçlayan Bilge Olgaç Başarı Ödülleri ise bu yıl, farklı alanlardan altı kadına verilecek: Sinema yazarı Alin Taşçıyan, kurgucu Çiçek Kahraman, sanat yönetmeni Natali Yeres, yönetmen Nezahat Gündoğan, oyuncu Şebnem Sönmez ve yapımcı Zeynep Özbatur Atakan.

Festivalin son yıllarda farklı kişi, grup ve kurumlara vermek üzere geliştirdiği “Tema Ödülü” ise bu yıl sahibi LİSTAG (LGBTT Aileleri Grubu) ve “Benim Çocuğum”  belgeseline gidecek.

Festivale ilişkin ayrıntılı bilgi ve festival programı için: www.ucansupurge.org

 

Bu haber 6469 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Mim Koymak” Diye Buna Denir!
“Mim Koymak” Diye Buna Denir!
H. Ferid Alnar: Tercüme, Sonsuza Kadar ...
H. Ferid Alnar: Tercüme, Sonsuza Kadar ...