Simge Büyükedes “Mimi” söylüyor
Reklam
  • Reklam

Simge Büyükedes “Mimi” söylüyor

2014'te Andante- Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Kadın Opera Sanatçısı” seçilen Simge Büyükedes, Puccini’nin başyapılarından “La Boheme” operasında “Mimi” rolünü canlandırmak üzere Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde sahneya çıkıyor.

Reklam
31 Ocak 2015 - 12:37
Reklam

Kariyerini Avrupa'da sürdüren, 2014'te Andante- Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın En İyi Kadın Opera Sanatçısı” seçilen Simge Büyükedes, Puccini’nin başyapılarından “La Boheme” operasında “Mimi” rolünü canlandırmak üzere Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde sahneya çıkıyor.

Vincenzo Travaglini rejisi ve Yiğit Günsoy’un reji uygulaması ile sahnelenecek olan eser,

 3 Şubat Salı ve 5 Şubat Perşembe akşamları saat: 20.00’da Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Dekor ve kostümü ile göz dolduran dört perdelik “La Boheme” operasında orkestrayı şef Artem Makarov yönetirken, dekor tasarımı Adnan Öngün, kostüm tasarımı Aydan Çınar, ışık tasarımı Tarı Deniz imzasını taşıyor. Eserin koro şefi Mahir Seyrek, çocuk korosu şefi ise Ceren Aytekin.

Paris’in sanat çevreleri ile ilgili hayatın zarif ve cezbedici bir anlatımla işlendiği, genç şair Rodolfo ile güzel ve zarif komşusu Mimi arasındaki aşk üzerine odaklanan eserde “Mimi” rolünde konuk sanatçı Simge Büyükedes sahneye çıkacak. Büyükedes, “Mimi” rolünü ilk kez 2014 yılında İsveç-Malmö operasında ve Roma-Caracalla operasında seslendirdi. Sanatçı yine aynı yıl dünyaca ünlü tenor Jose Carreras ile İstanbul ve Dalhalla’da özel konserler verdi. Son olarak ise 2015 ocak ayında İstanbul’da Royal Opera prodüksiyonu “La Boheme” operasında “Mimi” rolünü canlandırdı.

Antalya’da ünlü sopranoyla birlikte 3 Şubat temsilinde, “Rodolfo” rolünde Göksay Yaran, “Marcello” rolünde Serhat Konukman, “Musetta” rolünde Zerrin Karslı , “Schaunard” rolünde Bora Baran, “Colline” rolünde Engin Suna, “Benoit” rolünde Emre Aytekin , “Alcindoro” rolünde Baturalp Bilgiliİ, “Parpignol” rolünde Zafer İşgören, “Doganiere” rolünde Emre Aytekin ve “Sergente” rolünde Yalçın Ünsal sahneye çıkacak.

 

Bu haber 4729 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanatlarda Özne ve Matrisin Yeri Üzerine
Sanatlarda Özne ve Matrisin Yeri Üzerine
Dostoyevski’nin Köpeği ve Ötevaroluş
Dostoyevski’nin Köpeği ve Ötevaroluş