• Reklam
DEMİR GÜLER

DEMİR GÜLER

Fizik ve Müzik

Hakkında

DOĞAN DEMİR GÜLER

Müzisyen ve sanatçı bir aileden gelen Demir Güler, kuzenleri besteci, müzisyen ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Evrim Demirel; besteci, müzisyen ve Adnan Menderes Üniversitesi öğretim üyesi Devrim Yeşilpınar; bas gitarist Deniz Can Yeşilpınar ve tasarımcı Ece Pınar Demirel’in de etkisiyle küçük yaştan itibaren müziğe, özellikle de caz müziğine ilgi duymaya başladı. Kendi çabasıyla öğrendiği gitarla, ODTÜ Caz Topluluğu ve ODTÜ Caz Orkestrasında uzun süre gitaristlik yaptı. Bunun yanında gitar eğitmenliği deneyimi de bulunuyor.

Güler’in özel ilgi alanı, fizik ve müzik bilgisini bir potada eriterek, duyduğumuz seslerin fiziksel olarak ne ifade ettiğini, ya da fiziksel olarak bildiğimiz fenomenlerin müziğe nasıl uygulanabileceği merakıyla müziğin fiziğini farklı açılardan açıklamaya çalışmak. İleride akustik fiziği alanında çalışmayı hedefliyor.

1996’da İzmir’de doğan, 2014 yılında Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi’ni bitiren Demir Güler, sınavını kazandığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümünde eğitimini sürdürüyor.

 

Son Yazılar