• Reklam
CELAL BİNZET

CELAL BİNZET

Karşı Kıyı

Hakkında

1971 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’nü bitirdi. Değişik okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde master programını tamamladı. Ankara merkezli kentleşme ve plastik sanatlar ilişkileri burada hazırladığı tezinin ana çıkış noktası oldu.

Film-Radyo ve Televizyon ile Eğitim Merkezi’ndeki Grafikerlik ile Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ndeki öğretim görevliliği de çalışmaları arasında gösterilebilir.

1971’den beri sanatın içinde etkinliklerde bulunuyor. Bugüne değin gerçekleştirdiği çok sayıda kişisel sergisi yanında katıldığı karma etkinlikler var.

Yapıtları başta Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Resim ve Heykel Müzesi olmak üzere birçok kamu ve özel koleksiyonda, yurt dışında yer almıştır. Üyesi olduğu Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin(BRHD) bir dönem yönetim kurulu başkanlığında bulundu. Çağdaş Sanatlar Vakfı (ÇAĞSAV) kurucu üyesi.

Radyo ve televizyonlarda konuyla ilgili çok sayıda program gerçekleştirdi. Uzun yıllardan beri sanat sorunları üzerine yazıları dergi ve gazetelerde yayımlanıyor.

Son Yazılar